Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
poprzednie następne
1
2
3
4
5

Menu

Aktualności

Treść strony

Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju zawitała do naszego banku już po raz czwarty

14 grudnia o godzinie 10ᵒᵒ w kościele pw. św. Józefa Robotnika harcerze Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich kolegów Betlejemskie Światło Pokoju. Dziś Światełko zawitało do Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie. Z rąk ciechanowskich harcerzy z 14. Wielopoziomowej Koedukacyjnej Medycznej Drużyny Harcerskiej CORDIS odebrał je prezes zarządu Andrzej Szwejkowski i dyrektor Zespołu Komunikacji Społecznej i Marketingu Grażyna Lubecka. Hasło tegorocznego wydarzenia to "Pokój jest w nas!" Światełko jest symbolem pokoju, miłości, ciepła i nadziei.

Związek Harcerstwa Polskiego bierze udział w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Betlejemskie Światełko Pokoju jest przekazywane naprzemiennie: raz w Polsce, raz na Słowacji. Następnie trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd harcerze dostarczają je do miejsc w całej Polsce, a później na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dane kontaktowe

Adres: ul. Garbary 71, 61-866 Poznań pbs@pbswpoznaniu.pl     SWIFT KOD: GBWCPLPP     NIP: 566-00-10-929    REGON: 000508046     KRS: 0000027891

© Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu, 2023