Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
poprzednie następne
1
2
3
4
5

Menu

Aktualności

Treść strony

Podsumowanie kolejnej edycji projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL

Koniec roku szkolnego to czas podsumowania kolejnej edycji projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. We wrześniu czeka nas kolejny etap tego projektu. Wolontariusze z Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie czynnie uczestniczą w BAKCYL-u już od trzech lat. Po wakacjach BAKCYL rusza na nowo.

W pierwszym półroczu tegorocznej edycji BAKCYL - a nasi bankowi wolontariusze: Anita Kwasiborska, Marlena Rudnicka i Marcin Rzeczkowski przeprowadzili łącznie 16 lekcji dla 400 uczniów ciechanowskich szkół. W skali ogólnokrajowej od grudnia 2014 roku łącznie zrealizowano 311 lekcji dla blisko 7700 uczestników. 91 % uczniów stwierdziło, że lekcje BAKCYLA im się podobały. 88% uczniów potwierdziło, że w trakcie zajęć dowiedziało się nowych rzeczy o finansach. Lekcje i wolontariusze BAKCYLA zostały ocenione na 5,5 w skali 1-6. Z roku na rok do projektu dołączają kolejni wolontariusze, a projekt cieszy się też coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów.

Wolontariusze BAKCYLA, na co dzień pracownicy banków, prowadzą dla uczniów gimnazjów lekcje z czterech tematów: „Twoje pieniądze”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie”, „Finanse na cale życie”. Ten cykl to kompendium wiedzy na temat finansów dla młodego człowieka rozpoczynającego start w dorosłość. Zajęcia odbywały się w 50 gimnazjach na terenie województwa: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego.

Wg organizatorów z Warszawskiego Instytutu Bankowości uczniowie, którzy uczestniczą w projekcie, szczególnie cenią fakt, że o zarządzaniu finansami rozmawiają z nimi doświadczeni eksperci bankowi. To z kolei buduje pożądany obraz bankowca i sektora bankowego, którym zależy na wykształceniu świadomych i odpowiedzialnych za swoje decyzje klientów. Dla wolontariuszy BAKCYLA lekcje w szkołach to szczególne doświadczenie: możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, wzmocnienie swoich umiejętności prezentacyjnych i komunikacyjnych oraz zastrzyk nowej energii i satysfakcji.

Przypominamy, że BAKCYL to przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy. Do projektu są zaproszone także firmy i instytucje spoza sektora bankowego. W 2014 r. BAKCYL został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

 

« wstecz

Dane kontaktowe

Adres: ul. Garbary 71, 61-866 Poznań pbs@pbswpoznaniu.pl     SWIFT KOD: GBWCPLPP     NIP: 566-00-10-929    REGON: 000508046     KRS: 0000027891

© Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu, 2024