Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
poprzednie następne
1
2
3
4
5

Menu

Aktualności

Treść strony

Ciechanów na starej fotografii

W pierwszy dzień wiosny na ulicach Ciechanowa pojawiły się grupy młodych ludzi z zainteresowaniem oglądające okoliczne budynki. Okazało się, że są to uczestnicy 6. edycji gry miejskiej, którą zorganizowało Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Ciechanowie.  Tegoroczna edycja „Ciechanów na starej fotografii” była próbą zwerbowania potencjalnych wagarowiczów i zachęceniem do aktywnego spędzenia czasu oraz poznania historii własnego miasta. Do gry zostały zaproszone zespoły z ciechanowskich szkół podstawowych.

Znajomość miasta oraz pasja pozwoliły organizatorom wycisnąć wszystko co najlepsze z historii i przestrzeni Ciechanowa. Gra odbywała się w normalnym ruchu ulicznym  w obrębie wskazanych punktów. W imprezie wzięło udział szesnaście pięcioosobowych zespołów pod opieką osoby dorosłej. Celem graczy, przemieszczających się w przestrzeni miasta, było dotarcie do punktów kontrolnych, które zostały wskazane w czasie wykonywania pierwszego zadania w MZS nr 2. Uczniowie otrzymali puzzle – stare fotografie ciechanowskich zabytków, które musieli rozpoznać, a następnie do nich dotrzeć, by wykonać kolejne zadania. Każda zagadka związana była z historią Ciechanowa oraz dziejami jego mieszkańców.

6. edycja Gry Miejskiej przyciągnęła wielu uczestników. Poszczególne stacje gry zlokalizowano w miejscach związanych z tematyką imprezy, czyli pod wieżą ciśnień, cukrownią, na Farskiej Górze, pod Kamienicą Brudnickich, w Urzędzie Miasta, w restauracji  Qbatura, znajdującej  się w zabytkowej, XIX-wiecznej kamienicy należącej do kompleksu zabudowań ciechanowskiego browaru oraz w Zamku Książąt Mazowieckich.

Okazało się, że uczniowie posiadają bardzo szeroką wiedzę na temat swojej małej ojczyzny. Spośród sześciu drużyn, które wzięły udział w dogrywce, wygrała klasa VI a z SP nr 7 pod opieką p. Anny Naworskiej. Wszyscy zawodnicy otrzymali zestaw upominków ufundowanych przez Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie.

Uczestnikom gry składamy serdeczne gratulacje.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dane kontaktowe

Adres: ul. Garbary 71, 61-866 Poznań pbs@pbswpoznaniu.pl     SWIFT KOD: GBWCPLPP     NIP: 566-00-10-929    REGON: 000508046     KRS: 0000027891

© Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu, 2023