Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu

Wyszukiwarka

Wyszukaj:
poprzednie następne
1
2
3
4
5

Menu

Aktualności

Treść strony

Wymiana tokenów RSA i tokenów VASCO

Szanowni Klienci,

Informujemy, że od dnia 14 września 2019 r., tokeny VASCO i tokeny RSA nie mogą być stosowane jako narzędzia do autoryzacji transakcji w bankowości elektronicznej. Bank zobowiązany jest dostosować urządzenia umożliwiające korzystanie z bankowości elektronicznej do dyrektywy unijnej PSD2 (Payment Service Directive), która nakłada obowiązki „silnego uwierzytelniania” przeprowadzanych transakcji za pomocą elektronicznych kanałów dostępu. Ma to na celu wzmocnienie bezpieczeństwa Państwa środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Wywiązując się z ustawowego obowiązku, proponujemy Państwu wymianę posiadanych tokenów na Token mobilny (mToken Asseco MAA). Jest to nowoczesna aplikacja do bezpiecznej autoryzacji bankowych transakcji on-line. Wszystkie niezbędne dane są dostępne w przejrzystym powiadomieniu autoryzacyjnym na urządzeniu mobilnym (telefon, tablet). Użytkowanie Tokena mobilnego jest bezpłatne.

Z uwagi na brak technicznych możliwości jednoczesnej wymiany urządzeń dla wszystkich klientów w miesiącu wrześniu, zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z Bankiem, w celu wyboru proponowanych rozwiązań.

Prosimy pamiętać, że od 14 września br. nie będzie możliwości dokonywania jakichkolwiek operacji w systemie bankowości elektronicznej poprzez obecnie posiadany token.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi placówkami – pozostajemy do Państwa dyspozycji.

« wstecz

Dane kontaktowe

Adres: ul. Garbary 71, 61-866 Poznań pbs@pbswpoznaniu.pl     SWIFT KOD: GBWCPLPP     NIP: 566-00-10-929    REGON: 000508046     KRS: 0000027891

© Polski Bank Spółdzielczy w Poznaniu, 2023